Oto, co dzieje się z Twoim ciałem podczas seksu

Choć oczywiście to, co dzieje się podczas seksu to różne doświadczenie dla każdego, to istnieją pewne funkcje biologiczne, które występują u większości kobiet przed, w trakcie i po. 
Nie mieliśmy pojęcia, że ​​niektóre z nich naprawdę się dzieją! Rozmawialiśmy z dr Debbie Hubbard , neurobiologiem z Minnesota  Medical College.
Zazwyczaj wieczór, noc (lub poranek, w zależności od osobistych preferencji) zaczyna się, gdy patrzysz na osobę, która Cię pociąga.
Ten impuls wyśle ​​do mózgu dopaminę, substancję chemiczną sygnalizującą przyjemność. 
Gdy ty i twój partner zgodzicie się na seks i rozpocznie się gra wstępna, wzrośnie tętno i ciśnienie krwi, piersi staną się większe, a nawet zaczniecie się pocić. 
Będziesz wiedziała, że twoje ciało jest gotowe do rozpoczęcia głównego aktu, gdy krew napłynie do pochwy i łechtaczki, powodując ich obrzęk i nawilżenie.
Gdy ty i twój partner będziecie bliżej penetracji, twoje mięśnie staną się bardzo napięte, a wewnętrzna średnica twojej pochwy zwęzi się, aby zwiększyć odczucia. 
Twoje tętno osiągnie szczyt i po około 10 do 20 minutach zabawy możesz doświadczyć intensywnego orgazmu trwającego średnio około 20 sekund. 
Jest to całkowicie normalne, jeśli nie osiągniesz orgazmu z samej penetracji pochwy lub w ogóle – nie wszystkie kobiety osiągają orgazm za każdym razem.
Jeśli masz orgazm, twoje intymne części kurczą się z przyjemnością, mózg odpowiedzialny za strach, niepokój, samoocenę i kontrolę wyłączy się. To sytuacja win-win.
Następnie twoje ciało staje się wyjątkowo zrelaksowane i uwalnia endorfiny oraz oksytocynę, sprawiając, że lepiej czujesz swojego partnera.
Niektóre kobiety mają nawet silniejszy orgazm, jeśli spróbują kolejnego wkrótce po pierwszym - więc może warto próbować ponownie.