Wszyscy słyszeliśmy ogólne wskazówki, jak osiągnąć orgazm: zrelaksuj się, skup się na grze wstępnej, weź lubrykant, nie spiesz się. Wszystko w porządku, ale…  Jeśli chodzi o orgazmy, nie chodzi tylko o punkt G i łechtaczkę. Istnieje wiele różnych typów orgazmu; cały szeroki świat stref erogennych - i wiele ścieżek do jego eksploracji.

„Orgazmy to subiektywne doświadczenie i każdy odczuwa je inaczej” - mówi Dr. Tom Bird, dyrektor generalny i współzałożyciel Water Pleasuredome. „Gdyby zdrowie seksualne i edukacja seksualna byłyby właściwie nauczane, wiedzielibyśmy, że niezależnie od tego, czy jest to masturbacja, czy seks partnerski, to zrozumienie swojego ciała, do czego jest zdolne, co woli, a czego nie, sprawiłoby, że mielibyśmy lepsze życie seksualne”.

Gotowy, aby poszerzyć swoje horyzonty orgazmu? Poprosiliśmy ekspertów od seksu i edukatorów o wskazówki, jak osiągnąć orgazm - od orgazmu łechtaczkowego po orgazmy sutkowe oraz wszystko pomiędzy.

Orgazm łechtaczkowy

Przede wszystkim musisz wiedzieć, gdzie i jaka jest twoja łechtaczka. Orgazm łechtaczkowy - zgadłaś - pochodzi ze stymulacji łechtaczki. Dla większości ludzi najłatwiejszą drogą do orgazmu jest stymulacja łechtaczki.

Poznaj swoją anatomię

„Łechtaczka to nie tylko zewnętrzny guzek, o którym myślimy, że jest” - mówi Dr. Bird. „To tylko wierzchołek góry lodowej”. W rzeczywistości łechtaczka jest złożoną strukturą, która obejmuje całe wejście do pochwy jak magiczne drzwi do krainy przyjemności. Stymuluj cały obszar do silnego orgazmu.

Dopasuj stymulację do swojego podniecenia

Im bardziej jesteś podniecona, tym bardziej wrażliwa staje się łechtaczka, więc możesz potrzebować lżejszego dotyku lub mniejszego tarcia, gdy podniecenie rośnie.

Znajdź odpowiednie zabawki

Jeśli lubisz stymulację łechtaczki, istnieje mnóstwo wibratorów zaprojektowanych specjalnie do tego obszaru. Dr.Bird sugeruje Bullet Vibrator Black Chrome

 

Orgazm punktu G.

Chociaż nieuchwytny punkt G przez lata pojawiał się i wychodził z mody w badaniach nad seksem to, jak jest naprawdę?  Tak, istnieje, to nie mit tylko w rzeczywistości to część wewnętrznej łechtaczki. Stymulacja punktu G, jeśli zostanie wykonana prawidłowo może doprowadzić do tzw. squirtu, znanego również jako kobiecy wytrysk.

„Punkt G oznacza miejsce dla wielu osób, które lubią orgazmy wewnętrzne” – mówi Marci Westside , certyfikowana nauczycielka seksu i założycielka firmy TeaseMe First, ​​zajmującej się zabawkami erotycznymi. „Gąbczasty plaster znajdujący się około jednego cala wewnątrz kanału pochwy (w górę w kierunku pępka) jest jak centrum dowodzenia wewnętrznej łechtaczki”. 

Idź powoli 

„Naciśnij odpowiednią siłą nacisku, zwykle powolnym stukaniem lub ruchem okrężnym. Wykonuj gest przywołujący dotykając tego magicznego miejsca, a możesz doświadczyć czegoś, co wielu nazywa orgazmem całego ciała” - mówi Westside

Z pomocą dobrodziejstw z Doctorcock.pl

„Drogą ekspresową do doświadczania tego typu orgazmu jest wibrator), który jest specjalnie skonstruowany (delikatnie wygięty ku górze) do stymulacji punktu G, jak nasz Wibrator G-spot ” - mówi Dr. Bird. „Połącz zabawę z zewnętrzną stymulacją łechtaczki za pomocą miniwibratora Secret Affair Satisfyer  lub własnych palców, a Orgazm jest Twój”

Orgazm punktu A

Orgazmy punktu A są rzadkie z kilku powodów: większość ludzi nie wie, że tam jest i pozostaje niejasność co do tego, co to dokładnie jest.  Punkt A w rzeczywistości odnosi się do przedniej strefy erogennej sklepienia, która znajduje się za punktem G, wyżej na ścianie pochwy. Więc zdecydowanie dalej od odbytu.

 

 

Zwiększ swoje podniecenie

„Różne doniesienia sugerują, że to miejsce jest związane z „szybką lubrykacją” i może być bardzo wrażliwe na nacisk, więc przed eksploracją tego obszaru warto zaczekać, aż zostaniesz mocno pobudzona” - mówi Dr. Bird. „W miarę narastania pobudzenia przysadka mózgowa jest aktywowana, a zwiększony poziom dopaminy, endorfin i oksytocyny może działać paliatywnie na organizm; to chemiczne uwolnienie może wyjaśniać, dlaczego doznania lub dotyk, które mogą być niewygodne na bardzo wczesnych etapach pobudzenia, mogą być niezwykle przyjemne, gdy narasta podniecenie seksualne”

 

Innymi słowy, zanim zaczniesz szukać i eksperymentować z punktem A, upewnij się, że jesteś dobrze pobudzony i nawilżony. Lub użyj własnego ulubionego lubrykantu.

 

Orgazm szyjki macicy

Jeśli chodzi o to, nie zawsze łatwo jest odróżnić orgazm szyjki macicy, pochwowy, łechtaczkowy i punktu G, mówi Bird. „Chociaż uważa się, że różne nerwy komunikują się z mózgiem w zależności od tego, który obszar jest stymulowany, wyizolowanie jednego regionu wyłącznie podczas seksu może być trudne”

Orgazm szyjki macicy występuje, gdy szyjka macicy zostaje uciskana poprzez głęboką penetrację. „Spotkałem ludzi sugerujących, że orgazm ten jest z natury bardziej intensywny, intymny i euforyczny niż inne „rodzaje” orgazmu” - mówi Bird, chociaż niekoniecznie tak jest, dodaje. 

Nie próbuj tego od razu

Chociaż niektóre części ciała i strefy erogenne są gotowe, abyś Ty lub Twój partner (partnerzy) mogli zanurzyć się i rozpocząć stymulację, Dr. Bird sugeruje, aby zaczekać, aż zostaniesz silnie pobudzona, zanim zaczniesz stymulować szyjkę macicy. Zaleca to, ponieważ niektórzy ludzie zgłaszali dyskomfort podczas stymulacji, jeśli pobudzenie nie jest szczytowe.

Użyj dildo

„Użyj wibratora, aby samodzielnie eksperymentować z głębokością i naciskiem, zanim zaangażujesz partnera” - mówi Dr Bird Rocket John Black to świetna opcja do stymulacji szyjki macicy.

Dostań się na szczyt

Podczas seksu partnerskiego bądź u góry. Masz wtedy pełną kontrolę nad kątem, prędkością i głębokością penetracji. Z Tobą u steru możesz mieć większe szanse na osiągnięcie tego typu orgazmu.

Orgazm punktu U

Jeśli punkt U sprawia, że ​​myślisz o moczu, nie jesteś w błędzie. „Punkt U znajduje się w przedsionku sromu w odwróconej pozycji U, otaczającej cewkę moczową” - mówi Bird. „Zasadniczo jest to tkanka otaczająca otwór, z którego kobieta oddaje mocz”. Ale zanim zanegujesz tego typu zabawy twierdząc, że mokre zabawy to nie Twoje rewiry musisz pamiętać, że orgazm punktu U jest daleki od „złotego deszczu”. „Niektórzy lubią bawić się tym obszarem w połączeniu ze stymulacją punktu G” - mówi Bird. Ciekawą propozycją jest Stymulator Satisfyer Pro Traveler, którego kształt doprowadza do pobudzenia punktu U.

Pocieraj

„Stymuluj punkt U, pocierając palcem wskazującym i środkowym po obu stronach otworu cewki moczowej wzdłuż przedsionka” - mówi Dr Bird. Pocieranie „stożkowej końcówki” zabawką ruchem okrężnym również może pomóc w wywołaniu orgazmu.  

Mieszany orgazm

Znany również jako orgazm combo, mieszany orgazm jest wynikiem symulacji wielu obszarów jednocześnie. Innymi słowy, jest tutaj dużo miejsca na eksperymenty.

Wielozadaniowy

„Zalecałabym użycie wewnętrznej zabawki z haczykiem, czegoś w rodzaju tu Lici G-Spot Vibrator Easy Toys , aby wywrzeć nacisk na wewnętrzną ścianę pochwy, używając oddzielnej zabawki do zewnętrznej stymulacji, aby spróbować osiągnąć ten orgazm” - mówi Westside.

Stymuluj swoje sutki

Możesz używać zabawki, takiej jak  Pretty Love  na łechtaczce, jednocześnie bawiąc się sutkami” - mówi Dr. Bird.

Pamiętaj o analu

„Jeśli lubisz zabawę analną, możesz nosić korek analny podczas seksu oralnego lub stosunku, albo możesz eksperymentować z analem, jednocześnie bawiąc się inną częścią ciała” - mówi dr Bird, aby uzyskać mieszany orgazm.

Oralny orgazm

Zgodnie ze swoją nazwą orgazm jest wywoływany przez usta. To, czy ten seks oralny to fellatio, cunnilingus, czy jedno i drugie w tym samym czasie (69!), Zależy od tego, kto jest zaangażowany w akt seksualny. „Zabawa ustami i genitaliami to świetny sposób na odkrywanie przyjemności i orgazmu” - mówi dr Bird.

Nie spiesz się

Podobnie jak w przypadku wszystkich aktów seksualnych, należy postępować powoli i stabilnie. „Zacznij od powolnych, delikatnych pociągnięć i zwiększaj intensywność i nacisk w miarę narastania podniecenia” - mówi dr Bird.

Porozumieć się

„Nie ma bezpośredniej drogi do orgazmu oralnego. Niektórzy ludzie lubią ciągłe ssanie, a inni lizanie” - mówi Bird. Porozmawiaj ze swoim partnerem. Powiedz mu, co sprawia ci przyjemność, a co nie. Nawet jeśli nie wiesz, jak to powiedzieć partnerowi, musisz pamiętać, że komunikacja jest kluczowa.

Orgazm sutków

Nie można zaprzeczyć, że sutki są główną strefą erogenną, ale dla niektórych są tak wrażliwe, że odpowiednia ilość pobudzenia i stymulacji może wywołać orgazm.

 „Naukowcy z Rutgers University wykorzystali technologię MRI, aby lepiej zrozumieć to doświadczenie i odkryli kilka interesujących aktywność mózgu poprzez stymulację sutków” - mówi dr Bird. „Kora czuciowa narządów płciowych, czyli ten sam region, na który wpływa stymulacja pochwy i łechtaczki, jest aktywowana poprzez zabawę sutkami. Naukowcy wysuwają hipotezę, że te wspólne neurony uwalniają oksytocynę, która wywołuje przyjemność, relaksację i osiąga szczytowe poziomy tuż przed orgazmem”.

Pokaż sutkom trochę miłości

Aby osiągnąć orgazm sutków, musisz stymulować sutki z taką samą uwagą, z jaką stymulowałbyś łechtaczkę - kilka szybkich ruchów nie wystarczy.

Baw się różnymi wrażeniami

Eksperymentuj z różnymi rodzajami dotyku - niektórzy lubią delikatne pieszczoty lub delikatne szczypanie rękami, podczas gdy inni ssą lub nawet lekko gryzą.

Orgazm analny

Orgazm analny to przepyszny rezultat zabawy analnej. „Jednym z moich ulubionych aspektów orgazmu analnego jest to, że wszyscy ludzie mogą go doświadczyć” - mówi Westside. „Jest to dosłownie orgazm równych szans”.  

Stymuluj inne strefy erogenne

Jeśli chcesz doświadczyć orgazmu analnego, nie zapomnij stymulować innych gorących punktów. „Zabawa łechtaczką, sutkami (lub penisem w przypadku męskiego partnera) pomoże wprowadzić przepływ krwi do stref erogennych i wzmocni doznania” - mówi Westside.

Nie zapomnij o lubrykancie

Jeśli chodzi o udany orgazm analny - lub jakikolwiek rodzaj zabawy analnej - najważniejszym elementem jest lubrykant. Zanim wykonasz ruch, aby włożyć cokolwiek między pośladki, zacznij od delikatnej stymulacji.

 Wielokrotny orgazm

Jak nazwa sugeruje, wielokrotny orgazm to więcej niż jeden orgazm podczas tej samej sesji. Czasami są uważany za bajki, ale jako ktoś, kto ich doświadczył, mogę potwierdzić, że są prawdziwe.

 

Aby to się stało, po pierwszym orgazmie musisz po prostu iść dalej. „Kiedy osiągniesz orgazm, weź palce lub wibrator i kontynuuj eksplorację, może połaskocz dolną część brzucha, może delikatnie użyj wibratora wokół wejścia pochwy, odbytu, sutków” - mówi Westside. " Będziesz zaskoczona, jak szybko twoja energia zacznie się odbudowywać. Myślę, że drugi lub trzeci orgazm jest silniejszy i jeszcze bardziej satysfakcjonujący”.

Wskazówki dotyczące wszystkich orgazmów

Bez względu na to, jakiego rodzaju orgazmu chcesz doświadczyć, istnieje kilka uniwersalnych prawd, które pomogą przygotować ciało i zwiększyć pobudzenie.

Porozumiej się

Jeśli chodzi o orgazmy, bez względu na to, jaki masz orgazm, ważne jest, abyś się komunikowała. „Jeśli Twój partner znajduje się zaledwie kilka centymetrów powyżej lub poniżej miejsca, w którym naprawdę lubisz być dotykana, lub jeśli robi coś za szybko lub za wolno, po prostu powiedz coś” - mówi Dr. Bird. „Jeśli trudno ci o tym mówić, spróbuj powiedzieć na przykład: „Uwielbiam to, kiedy ...” lub „To by mnie naprawdę podnieciło, gdybyś ...” lub nawet, „Czy mogę ci coś pokazać? „

Zaangażuj się

 Musisz się zaangażować, jeśli chcesz mieć orgazm. Nasi partnerzy, bez względu na to, jak dobrze nas znają, nie mają zdolności parapsychologicznych. Jęczenie, sprośne mówienie, szeptanie, krzyczenie - cokolwiek lubisz, zrób to, mówi Bird. „Kiedy jesteś całkowicie zaangażowana na wszystkich frontach, znacznie łatwiej jest osiągnąć orgazm”.

Bądź obecna

Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale to najlepszy sposób na przeżycie najlepszego orgazmu. „Nie ma nic lepszego niż naprawdę zaangażowanie głowy w zabawę”, mówi Bird. „Zapomnij o pracy, praniu i skup się wyłącznie na odczuciach, których doświadczasz.”